Dokumentacja w poszczególnych obszarach BHP, PPOŻ, ochrony środowiska, składa się z wielu różnych dokumentów, które w uproszczeniu możemy podzielić na: procedury, instrukcje, protokoły z kontroli, protokoły z pomiarów, rejestry, analizy, ekspertyzy, opinie, sprawozdania z pomiarów, formularze, zestawienia, wnioski, decyzje środowiskowe, pozwolenia środowiskowe, nakazy, wystąpienia, zarządzenia wewnętrzne, zarządzenia zewnętrzne, polecenia na prace.
Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy i wydawać w obszarze instrukcje wewnętrzne, które są źródłem prawa. Nie przestrzeganie instrukcji BHP,PPOŻ, OŚ jest ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych.
Część dokumentacji jest wykonywana na potrzeby pracodawcy do użytku wewnętrznego np. instrukcje BHP i zapisywana w formie elektronicznej lub papierowej dla spełnienia wymagań prawnych, a część zapisów jest gromadzona na zewnętrznych serwerach np. BDO ( Baza Danych Odpadów), Kobize ( Krajowa baza danych o emisjach do środowiska), GUS ( Główny Urząd Statystyczny) gdzie gromadzone są zapisy dotyczące wypadków, dotyczące warunków pracy i wiele innych, ZUS ( Zakład Ubezpieczeń Społecznych) sprawozdanie o wypadkowości IWA.
Jak widać jest bardzo dużo obowiązków związanych z dokumentami i różnego rodzaju miejsc gdzie należy je wykonywać, wypełniać, wysyłać. Brak poszczególnych dokumentów jest niespełnieniem wymagań prawnych i jest przez to narażone na różnego rodzaju sankcje finansowe lub nawet karne. Specjaliści z naszej firmy są w stanie odciążyć przedsiębiorcę w tym obszarze tak, aby zajął się swoją podstawową działalnością i zapewnić dostarczenie już opracowanych dokumentów lub wypełnienie ich w rządowych bazach danych. Jesteśmy także przygotowani do naliczania opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska przez dany podmiot.